O mnie i Kwadransie

„Kwadrans z Podkopem” – to miejsce, gdzie piszę, czasem mówię o Biblii, Bogu, moim rozumieniu tego, czym jest chrześcijaństwo, wiara w Boga. Blog ten powstał jako bardzo osobisty komentarz do Podkopu, dotykający spraw wiary, wartości jakie wyznaję.

Mam na imię Beata.
Kiedyś myślałam, że archeologia to mój sposób na życie. Moje plany zweryfikował czas. Dzisiaj zajmuję się czymś zupełnie innym.
Jestem chrześcijanką. Tak po prostu chrześcijanką, czyli osobą, która jest uczniem Jezusa, stara się iść przez życie zgodnie z kierunkiem jaki wyznacza jej Mistrz.
Biblię traktuję jako wiarygodne źródło historyczne, o czym piszę na Podkopie, blogu poświęconym archeologii i historii starożytnej. Jest ona też dla mnie książką mówiącą o Bogu i człowieku.

 

Co rozumiem pod pojęciem „religia” ?

Zgodnie ze SJP PWN jest to «zespół wierzeń dotyczących istnienia Boga lub bogów, pochodzenia i celu życia człowieka, powstania świata oraz w związane z nimi obrzędy, zasady moralne i formy organizacyjne».

 

 

2 komentarze

 • PawellA 22 grudnia 2017 at 18:15

  Lubie wracac na ta strone ale musze przyznac ze ciezko bylo ja znalezc w google, byla gdzies na 5 stronie. Przydalo by sie jej pozycjonowanie polecam wpisac w google :
  seo stronka z seo poradami
  i znajdziesz tam ciekawy i darmowy sposob na podniesienie pozycji w wyszukiwarkach

  • Podkop 23 grudnia 2017 at 09:58

   Dziękuję 🙂
   Nad SOE popracuję – faktycznie nie jest najlepsze.
   Przydałoby się też więcej udostępnień tekstów z Kwadransa.

Zostaw komentarz