Okna Daniela

Daniel jest od pewnego czasu postacią z Biblii, która zmusza mnie do przyjrzenia się ponownie własnym wyborom i sobie samej.

Jego wybory zawsze były trudne. Wiele ryzykował, stawiając na bycie wiernym sobie swoim priorytetom i Bogu. Jeden z nich dotyczył jedzenia. Dzisiaj wielu nazywa to postem Daniela, tylko że dla niego to był styl życia, wybrany z pobudek moralnych, duchowych, ktoś może je nazwać religijnych.

Miał też zwyczaj modlić się trzy razy dziennie w pewien specyficzny sposób. O tej modlitwie w dzisiejszym Kwadransie.

 

 

2 komentarze

 • Julia 22 listopada 2021 at 20:33

  Super, że znowu są kwadranse.

  I fajny odcinek. Nigdy dotąd nie przyszło mi do glowy, że Bogu może nie podobać się taka „cicha”, niewychylająca się postawa.

  • Beata "Podkop 23 listopada 2021 at 12:42

   Pamiętasz co Jezusa powiedział o świetle i soli?

   „Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” Mt 5,13-16

   Nagrałam na początku Kwadransów odcinek o soli, posłuchaj – trwa tylko 17 minut https://kwadranszpodkopem.com/slony-odcinek-soli/

Zostaw komentarz