Co łączy Halloween i krucyfiks

Za kilka dni  jedni będą się bawić, bo Halloween, inni pójdą na cmentarze myć pomniki, odnowić krzyże na grobach. Potem wszyscy razem  zapalić znicze  1 listopada.
Co łączy Halloween i krucyfiks?
Z pozoru to dość dziwaczne zestawienia, ale tylko pozornie. Jedno i drugie gloryfikuje śmierć.

 

Co laczy Halloween i krucyfiks

3 komentarze

 • robot 28 października 2014 at 09:57

  Bardzo dobry odcinek dający do myślenia.

  Przerażające jest to jak małymi krokami wkrada się kłamstwo.
  Jak każde pokolenie stawia wyżej tradycje niż Ewangelie.
  Przykre jest to, że kraje podobno chrześcijańskie same wymaga ponownej ewangelizacji i prostowania pokręconego przez ludzi nauczania.

 • Mariusz 13 listopada 2014 at 17:10

  Zgadzam się z przedmówcą. Mam pytanie. Czy prawdą jest, że zachowały się też setki nagrobków wczesnochrześcijańskich, na wielu z nich są wypisane modlitwy za zmarłych ?

  • Podkop 14 listopada 2014 at 11:13

   Ja nic o nich nie wiem 🙂
   Jak się domyślam czytałeś to: „Zachowały się też setki nagrobków wczesnochrześcijańskich, na wielu z nich są wypisane modlitwy za zmarłych. Szczegółowe wiadomości na ten temat znajdzie Pan we wszystkich podręcznikach archeologii wczesnochrześcijańskiej oraz w specjalistycznych encyklopediach.”
   Szkoda, że nie podał tych „wszystkich podręczników archeologii wczesnochrześcijańskiej” bo wychodzi na to , że nie znam ani jednego.
   Modlitwa za zmarłych to w sumie pomysł Odylona, o którym mówię w odcinku, chociaż wcześniej niektóre grupy takowe praktykowały ale bez oficjalnego błogosławieństwa Rzymu.

Zostaw komentarz