Stare rozmowy z Martinem o Biblii, archeologii i ….

Znajdziecie tu odcinki:

„Piwo, UFO i archeologia”,

„Archeologia: powrót do Edenu”,

Archeologia: Har-Magedon”,

„Archeologia: dwie wersje Boga”,

„Archeologia: gdzie jest ten Babel”.

Piwo, UFO i archeologia

Rozmowa o archeologii (również archeologii zakazanej) z kimś, kto zna się na tym lepiej niż autor Odwyku. Będzie o tajemniczych megalitach, o prawdziwej lokalizacji góry Golgota, o starożytności piwa, o tym czym mogło być przedpotopowe UFO i o wielu innych sprawach. Sam Indiana Jones by tym odcinkiem nie pogardził!

 

 

Gdzie dokładnie był Eden i gdzie jest teraz? Kim byli starożytni super-bohaterowie według Biblii? Czy Herkules mógł żyć naprawdę? Co mówią o przeszłości Biblia, historia i archeologia razem. Gościem w tym odcinku znów Beata – specjalista od archeologii biblijnej.

 

O bitwach pod Megiddo – miejscu, gdzie ma się odbyć ostateczna wielka bitwa (Armagedon = Har Megiddo). Kolejny odcinek z serii archeologii biblijnej.

 

Archeologia i Biblia: o górze Karmel, Eliaszu, i o dwóch wersjach Boga. Bóg, do którego prowadzi wiele dróg – co o tym wszystkim mówi Biblia. I jak o tym wszystkim powiedzieć babci…

 

Archeologia: gdzie jest ten Babel?

Odcinek archeologiczny. O wieży Babel był już odcinek, ale mało archeologiczny. Dziś rozmawiam z archeologiem na temat tego ile narobiłem błędów w tamtym odcinku, gdzie ta wieża Babel naprawdę stała i co naprawdę wiemy o tamtych czasach.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz